Publikacje

"Tereny biologicznie czynne. Prawa autorskie do projektu budowlanego"

"Tereny biologicznie czynne. Prawa autorskie do projektu budowlanego"

Autor: Dr Magdalena Rytwińska-Rasz, Łódź - czerwiec 2013


Niniejsze opracowanie poświęcone jest dwóm grupom niezwiązanych ze sobą zagadnień:
• administracyjnym regulacjom dotyczącym powierzchni biologicznie czynnych, które powinny być uwzględniane w projektowaniu budowlanym;
• wycinkowi problematyki praw autorskich do projektu budowlanego.

Projekt budowlany jest dziełem szczególnego rodzaju. Z jednej strony projektant tworzy utwór w rozumieniu przepisów prawa autorskiego, z drugiej strony jego swoboda twórcza jest w pewnym stopniu ograniczona. Ograniczenia te wynikają z wymagań i oczekiwań inwestora oraz - może nawet przede wszystkim - z zasad wiedzy technicznej i przepisów z obszaru szeroko rozumianego prawa budowlanego.

Tego typu ograniczeniem swobody twórczej projektanta jest konieczność uwzględnienia w projektowaniu zgodnej z prawem powszechnie obowiązującym, a doprecyzowanej w przepisach prawa miejscowego, wielkości powierzchni biologicznie czynnej, która musi zostać zachowana na danej działce budowlanej.

Kancelaria Prawna 90-060 Łódź, ul. Nawrot 4/1, tel./fax +48 /42/ 630 58 41, tel. +48 /42/ 632 51 44, kancelaria@b2blegal.pl
OK
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.