Publikacje

"Ochrona wierzyciela w razie niewypłacalności dłużnika – case study na przykładzie relacji inwestor – projektant"

„Ochrona wierzyciela w razie niewypłacalności dłużnika – case study na przykładzie relacji inwestor – projektant”

Autor: Dr Magdalena Rytwińska-Rasz, Łódź - czerwiec 2014
 

Szanowni Państwo,

Problematyka zaspokojenia wierzytelności ma wielką wagę przede wszystkim w profesjonalnym obrocie gospodarczym, który jest systemem naczyń połączonych. Niemożność uzyskania należnej zapłaty  przez jednego przedsiębiorcę może bowiem rodzic problemy nie tylko po stronie tego przedsiębiorcy, ale i innych uczestników rynku, których ten przedsiębiorca z kolei jest dłużnikiem.

Ustawodawca wyposaża wierzycieli w narzędzia, które pozwalają wykroczyć poza ramy konwencjonalnego dochodzenia należności i uniknąć negatywnych konsekwencji wyzbywania się majątku przez dłużników w celu pokrzywdzenia wierzycieli.

Celem niniejszego opracowania jest przybliżenie Państwu jednego z takich narzędzi – skargi pauliańskiej, przedstawionego na tle konkretnego stanu faktycznego i dorobku rodzimego orzecznictwa.

 Kancelaria Prawna 90-060 Łódź, ul. Nawrot 4/1, tel./fax +48 /42/ 630 58 41, tel. +48 /42/ 632 51 44, kancelaria@b2blegal.pl
OK
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.