Aktualności

2017.09.01 Nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami

W dniu 1 września 2017 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami, która wprowadza możliwość zawarcia umowy użytkowania wieczystego (bez przetargu) z osobami, które były użytkownikami wieczystymi tych nieruchomości, ale nie zdążyły złożyć wniosku o jego przedłużenie przed datą wygaśnięcia umowy.

Aktualnie osoby te zgłaszają wnioski o przedłużenie użytkowania wieczystego, jednak przepisy nie dają w takiej sytuacji możliwości przedłużenia umowy. Dodatkowo przewidziano zwolnienie użytkowników wieczystych zawierających kolejną umowę dla tej samej nieruchomości z obowiązku wniesienia tzw. opłaty pierwszej. W powyższej nowelizacji jednoznacznie rozstrzygnięto również, że w sytuacji zrzeczenia się prawa użytkowania wieczystego, prawo to wygasa.

Kancelaria Prawna 90-060 Łódź, ul. Nawrot 4/1, tel./fax +48 /42/ 630 58 41, tel. +48 /42/ 632 51 44, kancelaria@b2blegal.pl
OK
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.