Aktualności

2015.01.06 Zmiany w ustawie o specjalnych strefach ekonomicznych

Od dnia 6 stycznia 2015 r. obowiązuje nowelizacja ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych. Określa ona zasady zwracania pomocy publicznej przez przedsiębiorców, którym cofnięto zezwolenie na prowadzenie działalności w specjalnej strefie ekonomicznej.

Przedsiębiorcy ci mają obowiązek zwrotu uzyskanych zwolnień podatkowych. Obowiązek ten przedawnia się po upływie 10 lat od końca roku, w którym firma skorzystała ze zwolnienia. Tyle samo czasu przedsiębiorcy muszą przechowywać dokumentację w tych sprawach. Do czasu zwrotu pomocy przedsiębiorcy nie będą mogli uzyskać nowego zezwolenia. 

Ustawa wprowadza też możliwość cofnięcia zezwolenia na prowadzenie działalności w strefie na wniosek przedsiębiorcy, ale jedynie w sytuacji, gdy przedsiębiorca przed dniem złożenia wniosku nie korzystał ze zwolnienia podatkowego. 


Kancelaria Prawna 90-060 Łódź, ul. Nawrot 4/1, tel./fax +48 /42/ 630 58 41, tel. +48 /42/ 632 51 44, kancelaria@b2blegal.pl
OK
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.