Aktualności

2015.02.26 Europejskie poświadczenie spadkowe

Europejskie poświadczenie spadkowe to akt (jednolity w skali całej UE), wykazujący prawo do spadku lub do poszczególnych przedmiotów spadkowych. Dokument ten ma stanowić dowód posiadania statusu spadkobiercy, zapisobiercy i uprawnień wykonawców testamentu lub zarządców spadku.

Planowane zmiany w prawie o notariacie i kodeksie postępowania cywilnego regulują zasady wydawania tych poświadczeń w porządku krajowym. Mają być one wydawane równolegle i przez sądy powszechne, i przez notariuszy, a wybór jednej z tych dróg będzie zależny wyłącznie od zainteresowanego. Europejskie poświadczenie spadkowe wydane być może tylko wtedy, kiedy okoliczności stanowiące podstawę jego wydania nie są kwestionowane.

Nowe przepisy będą mogły być co do zasady stosowane do dziedziczenia po osobach zmarłych w dniu lub po dniu 17 sierpnia 2015 r.Kancelaria Prawna 90-060 Łódź, ul. Nawrot 4/1, tel./fax +48 /42/ 630 58 41, tel. +48 /42/ 632 51 44, kancelaria@b2blegal.pl
OK
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Prywatności.